Panele fotowoltaiczne – jaką firmę wybrać?

Panele fotowoltaiczne – jaką firmę wybrać?

Obecne na rynku trendy ekologiczne i wymagania techniczne dotyczące budynków sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych. Decyzja ta pociąga za sobą wiele pytań. Na co zwrócić uwagę? Ile kosztuje montaż paneli? I najważniejsze – jak nie przepłacić? Znalezienie na nie odpowiedzi, dla osoby która się na tym nie zna, może być bardzo trudne.

Instalacja fotowoltaiczna na dachu domu
 
 

Czy jakość instalacji paneli fotowoltaicznych to jedynie ranking Tier 1?

Ważna jest zarówno jakość, którą daje firma dokonującej montażu, jak i jakość samej instalacji. Często za urządzenia wiodących producentów, trzeba zapłacić trochę więcej, jednak mamy gwarancję, że posłużą nam one przez lata. Jednym z wyznaczników jakości paneli fotowoltaicznych jest ranking Tier 1. Obecna na rynku oferta paneli fotowoltaicznych jest bardzo szeroka, można znaleźć elementy w konkurencyjnych cenach, dobrej klasy, jednak nie brakuje też paneli bardzo tanich, ale zdecydowanie gorszego gatunku.

Instalacja PV to jednak nie tylko panele, ale również falownik, który jest niejako sercem całego układu. Czasem jednak, niezależnie od tego jak wysokiej klasy będą urządzenia, jeśli zostaną źle zamontowane, nie będą nam służyły tak długo, jak obiecuje producent. Dlatego ważne jest, aby wybrać sprawdzoną firmę montującą instalację. Dodatkowym atutem jest, gdy firma zajmuje się nie tylko montażem, ale również konserwacją i serwisem.

Czy cena instalacji paneli fotowoltaicznych równa się jakość?

Czy w przypadku instalacji paneli fotowoltaicznych drogo znaczy dobrze? Niekoniecznie, koszty montażu instalacji fotowoltaicznej na podobnej jakości podzespołach ze zbliżonym czasem realizacji mogą różnić się nawet o kilka tysięcy złotych. Co za tym idzie nie zawsze warto brać pod uwagę tylko największych graczy. Małe firmy mogą zaoferować nam często instalacje o takich samych lub nawet lepszych parametrach w niższej cenie, gdyż mają mniejszą marżę. Warto zastanowić się więc, czy jest sens przepłacać.

Raport PV CONSULT – panele fotowoltaiczne dla Ciebie

Samodzielne poszukiwanie firmy spełniającej wszystkie te kryteria może okazać się bardzo trudne i czasochłonne. Jest na to jednak sposób. Wypełnij nasz formularz, aby otrzymać spersonalizowany raport PV Consult. Dokonamy porównania ofert kilkunastu firm. Uzyskasz informacje o cenie instalacji fotowoltaicznej i jej komponentach. Nie znasz się na tym? Nie martw się, porównamy i doradzimy Ci, które moduły i inwerter są najlepsze. Będziesz miał pewność, że wybierasz najlepszą ofertę dla Twojego domu.

Kupując raport PV Consult oszczędzasz czas i pieniądze. Co więcej, żadna firma nie będzie nękała Cię telefonami z ofertami, ponieważ nie udostępniamy danych wrażliwych naszych klientów. Bezpośredni kontakt z firmą nastąpi dopiero, gdy ją wybierzesz.

Zapraszamy na naszego bloga na którym znajdziesz najświeższe informacje dotyczące fotowoltaiki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button

Jesteśmy do twojej dyspozycji codziennie od godziny 9:00 do 17:00