Kredyt na fotowoltaikę 2021

Kredyt na fotowoltaikę 2021

Koszty związane z założeniem instalacji fotowoltaicznej mogą często wydawać nam się duże. Jednak jest to inwestycja, która naprawdę szybko przyniesie zyski, dlatego opłacalnym rozwiązaniem może być wzięcie na nią kredytu. Coraz więcej banków decyduje się na przygotowanie specjalnych ofert skierowanych właśnie dla osób planujących zakup paneli fotowoltaicznych.

kredyt na fotowoltaikę

Kredyt na fotowoltaikę: czy warto?

Koszty zakupu i instalacji paneli fotowoltaicznych, w zależności od bieżących cen energii elektrycznej czy też mocy wybranego sprzętu są w stanie zwrócić nam się nawet w kilka lat. Dlatego warto jest rozważyć wzięcie kredytu pod wskazaną inwestycję. Szczególnie, że w ostatnich latach coraz więcej banków przygotowało specjalne oferty dla klientów zainteresowanych właśnie odnawialnymi źródłami energii. Udzielane są one na bardzo korzystnych warunkach, ponieważ zazwyczaj Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania oscyluje w okolicach siedmiu procent. 

Dodatkowo biorąc pod uwagę fakt, że planowane działania będą w pozytywny sposób oddziaływać na nasze środowisko naturalne, instytucje wydają decyzje w tej sprawie w przyśpieszonym trybie. W elastyczny sposób dopasowywana jest wysokość rat do naszych możliwości, a co za tym idzie kredyt możemy spłacić w dwa lata lub wybrać dłuższy okres czasu.

Fotowoltaika kredyt – Jakie wymagania nakładają banki?

Oczywiście decydując się na zakup paneli fotowoltaicznych na kredyt możemy wybrać zwykłą pożyczkę gotówkową, co oznacza, że poza standardowymi wymogami nakładanymi na nas przez bank nie będą konieczne żadne dodatkowe formalności. 

Jednak w przypadku tak zwanych „ekopożyczek” potrzebne jest chociażby przedstawienie, w określonym w umowie czasie, faktur za sprzęt. Warto też jest doczytać w ofercie, co konkretnie możemy zakupić. Poza panelami fotowoltaicznymi często mamy możliwość wziąć również kredyt na pompę ciepła czy też później na wymianę auta na takie z napędem elektrycznym lub hybrydowym, które stanowią świetne połączenie z działającą przydomową instalacją fotowoltaiczną.

Dla kogo kredyt na fotowoltaikę?

Kredyt na zakup paneli fotowoltaicznych niewątpliwie jest rozwiązaniem, które świetnie sprawdzi się dla wielu osób. Może być to alternatywa dla tych, którym nie udało się chociażby pozyskać dofinansowania z programów, o których pisaliśmy tutaj, a zależy im na czasie. Często kredyty są w stanie pokryć nawet cały koszt instalacji fotowoltaicznej, co oznacza, że nie jest od nas wymagany żaden wkład własny. 

Oczywiście kwestie związane z możliwością udzielenia pożyczki są indywidualnie rozpatrywane przez każdy bank, z wzięciem pod uwagę chociażby kwestii umieszczonych w Biurze Informacji Kredytowej. Maksymalna kwota wyliczana jest zazwyczaj na podstawie możliwości finansowych osób lub osoby, które decydują się na zaciągnięcie pożyczki. 

Warto dodać, że znajdziemy również osobne oferty dedykowane chociażby przedsiębiorcom, którzy postanowili zainwestować w instalację fotowoltaiczną – tutaj warunki ulegają zmianie, w momencie, kiedy pod uwagę weźmiemy moc całego sprzętu.

Osoby, które nie mają możliwości zakupu instalacji fotowoltaicznej za gotówkę koniecznie powinny rozważyć kwestie związane z zaciągnięciem kredytu. Jest to szansa dla praktycznie każdego z nas, aby „przerzucić się” na korzystanie z ekologicznych źródeł energii.

Jeśli chcesz przeczytać inne artykuły, wejdź na naszego bloga oraz zapoznaj się z naszym profilem na Facebooku.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Call Now Button

Jesteśmy do twojej dyspozycji codziennie od godziny 9:00 do 17:00